Ćmielowska porcelana świętowała w zeszłym roku 225 lat tradycji ręcznego wykonywania i dekorowania najlepszej polskiej porcelany. Ćmielowskie kolekcje tworzone są do dziś ręcznie, z dbałością o najdrobniejszy detal i naciskiem na sztukę i jakość wykonania. W Ćmielowie wierzymy bowiem w to, że są jeszcze dziedziny, w których innowacja przegrywa w konkurencji z tradycyjną pracą ludzkich rąk, a porcelana jest tego najlepszym przykładem. Jej tworzenie to unikalne połączenie idei projektanta z działaniem zespołu technologów, rzemieślników, wreszcie artystów malarzy dekorujących obiekty. Każdy przedmiot z zestawu – filiżanki do kawy, imbryk czy cukiernice z porcelany to efekt pracy co najmniej ośmiu osób współgrających ze sobą niczym w idealnie dostrojonej orkiestrze.

Ćmielowskie kolekcje tworzymy wykorzystując bezcenną wiedzę ponad dwuwiekowej tradycji łącząc ją z nowymi wzorami. Z jednej strony to historyczne, starannie odtwarzane z oryginalnych wzorów zestawy z porcelany, które obecne są na stołach monarchów i dyplomatów na całym świecie m.in: na dworze Jego Królewskiej Wysokości Filipa Króla Belgów, w Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Premiera RP, w Watykanie. Z drugiej strony klasyczne serwisy ćmielowskiej białej porcelany od pokoleń towarzyszą najważniejszym, uroczystym momentom w życiu tysięcy Polaków. To nie tylko najwyższej próby wzornictwo użytkowe wykonanych ręcznie przedmiotów zdobionych złotem i platyną, ale przede wszystkim radość wspólnego spotkania przy stole zaaranżowanym z wykorzystaniem eleganckich zestawów z porcelany. Ćmielowska porcelana to zatem fragment naszego kulturowego i historycznego dziedzictwa – wnikliwy obserwator i zwierciadło zmian zachodzących w stylu życia, a także w estetyce i sposobie celebrowania stołu.

Kolekcja Ćmielów Koneser

Szczególne fasony z bogatą historią kontynuujące najlepsze tradycje ceramiki europejskiej, limitowane kolekcje finezyjnie zdobionych porcelanowych filiżanek do kawy, archiwalna galanteria porcelanowa – to szlachetne piękno form i dekoracji malowanych ręcznie serwisów z porcelany. Kolekcja Ćmielów Koneser stworzona została z marzeń luksusie i ponadczasowości.

Szczególne fasony z bogatą historią kontynuujące najlepsze tradycje ceramiki europejskiej, limitowane kolekcje finezyjnie zdobionych filiżanek, archiwalna galanteria porcelanowa – to szlachetne piękno form i dekoracji malowanych ręcznie. Kolekcji Ćmielów Koneser stworzone z marzenia o luksusie i ponadczasowości.

Oferta CHODZIEŻ
Oferta ĆMIELÓW
Ćmielów Design Studio
O firmie
Sklep internetowy
© ŁJ 2013 Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.